Enerji

Yamanlar, ülkemizin elektrik açığının karşılanması ve kullanıcılara kesintisiz, kaliteli enerji sağlanmasına yönelik çözümler üreterek, enerji sektörünün gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Termik Enerji Santralleri

Termik santraller kullanılan yakıtın türüne göre kömür, gaz, mazot - fuel oil ve nükleer olarak sınıflandırılabilir. Günümüzde çevresel faktörler ve buna bağlı olarak emisyon salımı ön plana çıkmıştır. Bilinenin aksine eğer "Termik Santraller" insan sağlığı ve çevre faktörleri dikkate alınarak uluslararası standartlara uygun olarak kurulursa çevreyi kirletmemektedir.

Yamanlar olarak, uluslararası standartlara göre, özellikle yüksek sıcaklığa (1.200°C ve üzeri) ve basınca (200 bar ve üzeri) maruz kalan bölümler, her türlü çelik, kazan, boru imalat ve montajıyla izolasyon, boya, elektrik, iskele gibi termik santral kurulumundaki tüm alanlarda uzmanlaşmıştır.

Hidroelektrik Santraller

Hidroelektrik Santrallerin kurulum aşamasındaki ilk yatırımdan sonra, enerji üretiminin ana kaynağı su olduğundan üretim maliyeti çok ekonomik olmaktadır. Hidroelektrik santrallerinde kaynağa gelen su miktarı yıl içinde farklılıklar gösterdiğinden, gerektiği zaman sorun yaratmadan devreye girip çıkması çok önemlidir. Bu da kurulumda kullanılan malzeme ve montajının yüksek standartlarda olmasını zorunlu kılmaktadır.

Yamanlar, yüksek imalat kalitesi ve uzman montaj ekibiyle, gerekli olan tüm çelik konstrüksiyon ve boru hatlarının imalat ve montajını gerçekleştirerek, hidroelektrik santrallerin kurulumunu başarıyla tamamlamaktadır.

Alternatif Enerji Üretim Sistemleri

Dünyada artan enerji ihtiyacı,insan sağlığına ve çevreye verilen önem; ülkelerin güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, jeotermal enerji, deniz enerjisi ve biomass gibi enerji üretim sistemlerine yatırım yapmasını gerektirmektedir. Yamanlar, 70 metreye varan yükseklikteki tüm rüzgâr tribünlerinin imalat, montaj ve devreye alınmasını uluslararası kalite standartlarına göre gerçekleştirmektedir. Ayrıca güneş enerjisi sistemlerinin çelik konstrüksiyon imalatıyla tüm sistemin devreye alınması konusunda yüksek kalitesi ve uzman ekibiyle ayrıcalıklıdır.

Hibrid Enerji Üretim Sistemleri

Özellikle doğalgaz, rüzgar, güneş enerjisi gibi birden fazla enerji kaynağının, bölgenin potansiyeli ve ihtiyacına göre bir araya getirilip, kurulan tesisleridir.

Yamanlar, "hibrid enerji üretim sistemlerinin" özellikle çelik konstrüksiyon imalatı ve tüm sistemin devreye alınması konusunda 40 yıla varan uzmanlığı ve uluslararası standarlardaki imalat ve montaj kalitesiyle iddiasını ortaya koymaktadır.

Enerji Projeleri