Hakkımızda

1974 yılında kurulan Yamanlar, kuruluşundan bu yana, ulusal ve uluslararası platformda pek çok endüstriyel tesisin kurulum, imalat ve inşaat projelerine imza atmıştır.

Başta Türkiye olmak üzere, Orta Doğu, Orta Asya ve Avrupa’da, kurulu gücü 8.000 MW’ı bulan, kömür, doğal gaz ve fuel oil bazlı 15’i aşkın termik santral, 4 çimento fabrikası, 7 petrokimya tesisi ve 20’den fazla muhtelif endüstriyel tesisin kurulumu, 10.000 tonu aşan mekanik imalat ve montaj işleri, 5.000.000 m2’yi bulan endüstriyel izolasyon, boya ve kumlama ile 70.000 m2’yi aşan inşaat projesini bitirmiştir.

Gerek projelerimizde, gerekse şirketlerin kendi projelerine özel olarak, her türlü enerji santrali, rafineri, çimento fabrikası, stadyum, havaalanları, hangar, depolama alanları ve yaşam alanlarına özel tüm imalatlar fabrikamızda yapılmaktadır.

Yamanlar A.Ş. ile Al Mabani Group / MNJHI www.mnjhi.com şirketleri bir araya gelerek yeni bir sinerji, işbirliği ile uluslararası hedeflerimizi aşağıdaki gibi ilerletiyor ve genişletiyoruz.
• Uluslararası her türlü Endüstriyel Tesis (Enerji Santralleri, Rafineriler v.b.) ve İnşaat Projelerinde anahtar teslim elektro mekanik ve inşaat işleri…
• Türkiye ve dünya genelinde alt yapı, resort, otel, toplu konut, yaşam alanı, sağlık tesisleri v.b. tesislerine ait her türlü yatırım, iş geliştirme ve uygulama işleri…

Uzman iş hazırlama, kaynakçı, imalatçı, boya ve kumlama kadrosuyla imalatlarımız; uluslararası standartlarda, kalite kontrollü, EN ve ISO onaylı olarak montaja hazır (boyanmış ve paketlenmiş) halde gerçekleştirilmektedir.

Ankara'daki fabrikamız 21.000 m2 çevrili alan içinde, 14.000 m2 kapalı atölye, ofis alanı ve yılda 12.000 ton kapasitesiyle hizmet vermektedir.

Dünyadaki teknolojik gelişmeleri takip ederek kendisini sürekli yenileyen Yamanlar, uzman kadrosu ve gün geçtikçe artan tecrübesiyle, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kuruluşlarının, farklı alanlarda 50'ye yakın projesinde lokomotif çözüm ortağı olmuş ve olmaya devam etmektedir. Rusya Federasyonu, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Irak, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Almanya’da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ödenmiş sermayesi 5.000.000 TL olan Yamanlar, inşaat, imalat, montaj gibi tüm yapım aşamalarını yaklaşık 60.000.000 adam/saat çalışmayla, binlerce ton malzemenin lojistiği dahil olarak;

  • 11,500 MW kapasiteli 15 Termik Santral (kömür bazlı)
  • 5,500 MW kapasiteli 7 Doğal Gaz Çevrim Santrali
  • 9 Petrol Rafinerisi
  • 7 Petrokimya Tesisi
  • 2 Gaz Tesisi
  • 2 Demir Çelik Tesisi
  • 4 Çimento Fabrikası
  • 6 Konut, İş Merkezi ve Turizm Tesisi'ne

ait projeyi başarıyla tamamlamıştır.

Yamanlar; İstanbul Ticaret Odası, Türk-Alman Ticaret Odası gibi faaliyet gösterdiği alanların mesleki ve sektörel kuruluşlarının üyesidir.